rewitalizacja.marki.pl - Projekty rewitalizacyjne miasta Marki

facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spotkanie w sprawie rewitalizacji

W grudniu osoby zainteresowane rewitalizacją spotkały się w Centrum Aktywności Fabryczna 3. Jest to jeden z elementów opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji. Zachęcaliśmy mieszkańców, by dzielili się własnymi pomysłami. Ci, którzy nie mogli być obecni na grudniowych warsztatach, mają szansę wziąć w nich udział 28 stycznia. Tym razem spotkanie konsultacyjne odbędzie się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym przy ul. Wspólnej 40-42.

Będą to zajęcia, w których najważniejszą rolę odegrają mieszkańcy naszego miasta. Po ogólnym wprowadzeniu do tematu zostaną oni zaproszeni do stolików z mapami poszczególnych obszarów rewitalizacji. Do dyspozycji będą mieć tokeny - symbolizujące różne elementy infrastruktury (m. in. zieleń publiczną, miejsce parkingowe, przystanek, chodnik, drogę rowerową, plac zabaw, przedszkole). Z pomocą ekspertów, po dyskusji, wskażą na mapie konkretne pomysły na projekty rewitalizacyjne.

- Zgłaszane przez mieszkańców propozycje mogą być potraktowane jako wytyczne przy ostatecznym przygotowaniu planów rozwoju czy zagospodarowania przestrzennego – podkreśla Tomasz Jakóbczak z UM Marki.

Dwugodzinne warsztaty zostały zaplanowane na godz. 18.00 (teren stołówki MCER - parter części szkolnej). Wstęp wolny.  Zgodnie z hasłem #Marki.Włączsię serdecznie zapraszamy!

Wtorek, 14 stycznia 2020

logo: Fundusze Europejskie - Pomoc Technicznalogo: Unia Europejska - Fundusz Spójności

Projekt pt. "Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasta Marki na lata 2016-2025"
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Deklaracja Dostępności

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa